2024.03.28. - Gedeon, Johanna
adó 1% állatvédő kutya, cica örökbefogadás állatmentés

Adó 1% felajánlás Állatvédelemre!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06

Ebsegély Alapítvány

Az Ebsegély Alapítvány bemutatkozás: Az Ebsegély Alapítvány 2012-ben került bejegyzésre, de korábban is végeztünk már állatvédelmi tevékenységet, másik állatvédő szervezet égisze alatt valamint egyéni állatvédőként. Célunk elsősorban Kiskunlacháza és térsége feleslegessé vált, gazdátlan kutya állományának gazdihoz juttatása, a gazdis kutyák ivartalanításának támogatása, a további szaporulat elkerülése érdekében, valamint felvilágosító, szemléletformáló munka a lakosság körében. Több állatvédő szervezettel közösen együttműködve, kölcsönösen segítjük egymást.

Macskavilág Alapítvány

A Macskavilág Alapítvány bemutatkozása: A Macskavilág Alapítványt azért hoztuk létre, hogy a jelenleg utcán kóborló, felbecsülhetetlen számú kóbor macska populáció további felesleges szaporodását megelőzzük, megelőzzük a megszülető egyedek számára a kilátástalan jövő okozta szenvedést, az értelmetlen pusztulást, a macskabetegségek terjedését és hogy munkánkkal segítsük az utcán élő kóbor cicák gazdához juttatását. Évek óta dolgozunk állatvédőként mint magánemberek, rengeteg időt, pénzt, energiát fordítottunk a macskák megmentésére.

Belfegor és Maci Állatmenhely Alapítvány

A Belfegor és Maci Állatmenhely Alapítvány bemutatkozása: Célunk a gazdátlan kobor állatok befogadása,kezelése,ivartalanítása és végül gazdához juttatása. Régóta figyelemmel kísérjük elsősorban lakóhelyünk, társállat-tartási gondjait. Az első és legfontosabb feladatunknak az utcán kóborló kutyákat és a macskákat befogni és karanténba helyezni. Itt két hetes megfigyelést követően oltva, parazitamentesítve illetve ivartalanítva lesznek. Eutanáziát csak nagyon indokolt esetben hagyunk jóvá. Nagy szükség van egy ilyen hasznos, és az állattartási kultúrát elősegítő létesítményre.

Cocker Rocker Spániel Fajtamentő Egyesület

A Cocker Rocker Spániel Fajtamentő Egyesület bemutatkozása: Bár egyesületi formában, de civil spánielbolondokból szerveződött maroknyi kis csapatként napról napra, feladatról feladatra kovácsolódtunk egy mára már összeszokott önkéntesekből álló, tettre kész valamivé! Mi sem úgy indultunk, hogy volt egy kennelsor…ma sincs, hogy volt egyesületi furgon…ma sincs, hogy van céges telefon…ma sincs. Reggel felkelünk, ellátjuk a saját és a mentett kutyáinkat, tesszük a dolgunkat aztán/közben, munka, család mellett – kinek kinek mi jutott – mentjük a kutyákat.

Szent Ferenc Állatotthon Alapítvány

A Szent Ferenc Állatotthon Alapítvány bemutatkozása: Az elhagyott állatok új és régi gazdijainak felkutatását tűztük ki célul. Ez egy állatotthon, ami 1995-ben jött létre, állatszerető emberek fáradhatatlan munkájának köszönhetően, Ócsa mellett egy 2 hektáros tanyán. Célja: otthont adni az elhagyott, kóborló, “senkinek sem kellő” állatoknak. Az agár-fajtamentést kiemelten végzi a szervezet. azonban a fő tevékenység még mindig a kóbor kutyák elhelyezése és gazdához adása. Az agár fajtamentést kiemelten végzi a szervezet.

Állatmenhely Nyílt Alapítvány

Az Állatmenhely Nyílt Alapítvány bemutatkozása: Az Állatmenhely nyílt Alapítványt 1996-ban alapítottam Budapesttől 70 km-re Cegléden azzal a céllal, hogy megmentsem a kutyákat az altatástól a gyepmesteri telepen. 6 évig teljesen egyedül végeztem minden munkát szinte pénz nélkül, a saját jövedelmem felhasználásával, mindezt fizetés nélkül. 5 kennellel kezdtem, ma már 55 részben fedett és betonozott kennellel rendelkezem, 300 kutyának tudok kényelmes boldog életet biztosítani. A macskákat saját otthonomba helyezem el, kb. 50 cicának tudok fűtött, meleg otthont nyújtani.

Állat- és Természetvédők Budaörsi Egyesülete

Az Állat- és Természetvédők Budaörsi Egyesületének bemutatkozása: Egyesületünket 2001 októberében jegyezte be a Pestmegyei bíróság. Már ezt megelőzően is segítettünk sok gazdátlan kutyán. Budaörsön működött egy gyepmesteri telep, ahol- mint az országban sajnos általában- rossz körülmények között voltak a kutyák. Két hét után az elaltatás várt rájuk. Célunk az volt, hogy ez a helyzet megváltozzon. Kérésünkre-persze ezért harcolni kellett-az Önkormányzat megvásárolta a gyepmestertől a telket, és a terület hátsó felét-menhely kialakítása céljából-az Egyesület rendelkezésére bocsátotta.

Zöld Menedék Állatvédő Alapítvány

A Zöld Menedék Állatvédő Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk 1993-ban alakult. Legfőbb feladatunk a menhely fenntartása és működtetése. 120-130 kutya napi ellátásáról (etetés, állatorvos, oltások) gondoskodunk. A körzetben jelentős a szerepünk. Nyilvántartást vezetünk a talált és az elveszett állatokról. Legfőbb nehézségeink a kutyák gazdához kihelyezése és az anyagiak megteremtése. Folyamatosan frissítjük az oldalunkat, mégis a személyes látogatást javasoljuk a felelősségteljes kiválasztáshoz. Nagyon szeretnénk, ha a kutyáink sorsa jóra fordulna és szerető családra találnának.

Szentendrei Árvácska Állatvédő Egyesület

A Szentendrei Árvácska Állatvédő Egyesület bemutatkozása: A Szentendrei ÁRVÁCSKA Állatvédő Egyesület lelkes állatbarátok összefogása eredményeképpen alakult 1997-ben. 2002 őszétől közhasznú szervezetként, 2009. őszétől kiemelten közhasznú szervezetként működünk. Működési területünk eredetileg Szentendre és környéke, de szükség esetén ma már függetlenül a telephelytől, menhelyünk a Dunakanyar – Pilis Régió egész területéről fogad állatokat. Tevékenységünk már egyre inkább kiterjed a Pilisvörösvár - Üröm – Budakalász – Pomáz – Csobánka.

PET Állat- és Környezetvédelmi Egyesület

A Pet Állat- és Környezetvédelmi Egyesület bemutatkozása: Egyesületünk 2006 év elején alakult közhasznú szervezet. Elsődleges célja Dunakeszi, Fót, Göd kistérségben az állat- és környezetvédelem aktív segítése, kiemelt figyelemmel az állatvédelmi törvényben meghatározottakra. Egyesületünk feladatának tekinti: a közvélemény figyelmének felhívását a nagyszámú kóbor eb problémájára, az ivartalanítás szükségességére, és az állattartás felelősségére. Valamint a kulturált állattartás írott és íratlan szabályainak széles körben való népszerűsítését.

Közelebb az Állatokhoz Közhasznú Alapítvány

A Közelebb az Állatokhoz Közhasznú Alapítvány bemutatkozása: Az állatok, különösen a kutyák alkalmazása sérült, beteg vagy idős emberek terápiájában, rehabilitációjában ma már tudományosan is elismert, bizonyítottan hatékony módszer. Az erre vonatkozó szakirodalom rengeteget tárgyalja az állatok emberekre és különösen gyerekekre tett jó hatását, azonban kevés az olyan módszer, amely az egészséges gyerekek esetében szisztematikusan, komplex módon alkalmazza az állatokat különböző nevelési, pedagógiai célok elérése érdekében.

Százhalombattai Állatvédők Köre Közhasznú Egyesület

A százhalombattai Állatvédők Köre Közhasznú Egyesület bemutatkozása: Főbb tevékenységeink: 1. Gazdátlan állatok: mentése, sürgősségi ellátása, gyógykezelése, parazitamentesítése, átmeneti elhelyezése, szocializálása, védőoltása, örökbeadása, ivartalanítása, szükség esetén (kizárólagosan legvégső esetben) humánus elaltatása. 2. Közegészségügyi- és járványvédelmi feladatok: A városban talált gazdátlan kutyák beszállítása állatotthonba, vagy elhelyezése ideiglenes befogadónál.

Máté Állatvédelmi Közhasznú Alapítvány

Máté Állatvédelmi Közhasznú Alapítvány bemutatkozása: Bár napjainkban jó irányba változik a kutya- és macskatartáshoz való hozzáállás, mégis rengeteg felesleges nyűggé vált állat kóborol az utcákon, tengődik menhelyeken, vagy hal kínhalált az emberi felelőtlenség miatt. Az agyonütött, elásott, vízbefojtott kutya- és macskakölykök sajnos még mindig nem számítanak kuriózumnak, ahogy a megunt és kitett húsvéti nyuszik, vagy a túl szapora hörcsögök, tengerimalacok és egyéb kisrágcsálók sem.

Péceli Állatbarátok Egyesülete

A Péceli Állatbarátok Egyesületének bemutatkozása: Az 1999-ben önszerveződésként létrejött Péceli Kutyakiképző Iskola 2004-re érkezett olyan fokra, hogy a tagok igényére és ösztönzésére egyesületet hozzon létre. Az elmúlt évek során a következőket tettük a meghatározott célok érdekében: minden hétvégén két alkalommal (alkalmanként 1,5-2 órában) kutyakiképző foglalkozást tartottunk. Munkánk során sikerült olyan közösséget teremteni, akik a foglalkozásokon kívül is összejárnak, és közös programokon vesznek részt.

Összefogás a Szánhúzókért Közhasznú Alapítvány

Az Összefogás a Szánhúzókért Közhasznú Alapítvány bemutatkozása: Alapítványunk létrejöttét 2008. évben a szükség diktálta. Előtte néhányan magánemberként mentettük a szánhúzókutyákat, azonban rá kellett jönnünk, hogy így csak nagyon kevés kutyán tudunk segíteni, muszáj szervezeti keretek között működnünk, hogy minél több kutyát megmenthessünk, ezért megalapítottuk az Összefogás a Szánhúzókért Alapítványt, mely később közhasznú besorolást is kapott a bíróságtól. Működésünk több szinten történik.

Mancs-Rancs Alapítvány

A Mancs-Rancs Alapítvány bemutatkozása: Lakóhelyünkön nap mint nap tapasztaltuk, hogy az utcán éhes, szomjas, lesoványodott kutya könyörög ennivalóért és törődésért. Először az emberek a közért előtt vesznek neki 10 dkg párizsit, talán még meg is simogatják. Egyszer csak látják, hogy odacsapódik még 2-3 kutya, akik szintén részesülni szeretnének a jóból. Ennyit már nem lehet etetgetni, zavaró is ez a falka, sokan félnek, nosza kihívják a sintért. Onnantól meg van pecsételve a sorsuk, meg vannak számlálva napjaik, pedig ők nem tehetnek róla, hogy a gazdi cserbenhagyta őket.

Elek-Ágh Állatmenhely Alapítvány

Az Elek-Ágh Állatmenhely Alapítvány bemutatkozása: A Pest megyei Tököl község határában kialakított állat-menhelyünk már 1995 óta - több mint egy évtizede - funkcionál, melynek létrehozója és működtetője az Elek-Ágh Állatmenhely Kiemelten Közhasznú Alapítvány. Állatotthonunkban menedékre lelnek a szerencsétlenül járt, magára hagyott, kidobott, vagy elkóborolt kutyák, akiket mindenekelőtt szükség szerint megfelelő állatorvosi ellátásban részesítünk, a későbbi váratlan szaporulat elkerülése érdekében ivartalanítunk.

Cocer Rocker Spániel Fajtamentő Egyesület

A Cocer Rocker Spániel Fajtamentő Egyesület bemutatkozása: Bár egyesületi formában, de civil spánielbolondokból szerveződött maroknyi kis csapatként napról napra, feladatról feladatra kovácsolódtunk egy mára már összeszokott önkéntesekből álló, tettre kész...valamivé! Mi sem úgy indultunk, hogy volt egy kennelsor…ma sincs, hogy volt egyesületi furgon...ma sincs, hogy van céges telefon...ma sincs. Reggel felkelünk, ellátjuk a saját és a mentett kutyáinkat, tesszük a dolgunkat aztán/közben, munka, család mellett – kinek kinek mi jutott – mentjük a kutyákat.

Lelenc Kutyamentő Egyesület

A Lelenc Kutyamentő Egyesület bemutatkozása: A Lelenc Kutyamentő Egyesület 2004-ben elsősorban azzal a céllal jött létre, hogy a budapesti gyepmesteri telepről mentse az altatásra váró kutyákat. Később elkezdtük az angol pásztorok - skót juhász, bearded collie, border collie, bobtail és néhány ritka angol fajta -, majd mintegy hiánypótlásként felvállaltuk a belga juhászkutyák és a szetterek mentését is. Kezdetben panzióban, ill. ideiglenes befogadóknál tudtuk elszállásolni a kutyákat. Aztán közel 7 évnyi munka után valóra vált az álmunk, és létrehoztuk a LelencTanyát.

Csömöri Állatvédő Civil Szervezet

A Csömöri Állatvédő Civil Szervezet bemutatkozása: A Csömöri Állatvédő Civil Szervezet 1999-ben jött létre. Ekkor több mint 15 lelkes, állatszerető ember elhatározta, hogy megpróbál valamit tenni a Csömörön kóborló kidobott, elhagyott kutyusokért. Az egyik tagunk felajánlotta, hogy van egy szabad területe a falu határában, építsünk oda egy kennelt. 2009-ben egy másik egyesület támogatásával sikerült egy új, nagyobb, szebb és biztonságosabb menhelyet felépítenünk. Jelenleg 15 kennelünk van. Folyamatosan teltházzal működünk, 35-40 kutya áll a gondozásunkban.

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra
további hírek